План

1. Логістика постачання

2. Логістичне управління у виробництві

Література   

1. Логістика постачання

Жодне підприємство, будь то виробниче, торгівельне або таке, що відноситься до сфери послуг, не є самодостатнім. Всі організації різною мірою залежать від сировини, матеріалів і послуг, якими їх забезпечують інші організації (наприклад, приміщення, тепло, світло, засоби зв'язку, офісне устаткування і т. д.). Здійснення закупівель і постачання - одна з основних функцій в кожній організації.

Терміни "закупівля" і "постачання" майже взаємозамінні. У загальному розумінні термін "закупівля" описує процес покупки: усвідомлення необхідності, пошук і вибір постачальника, переговори про ціну, а також інші умови, наприклад пов'язані з доставкою товару. Іншими словами, при використанні поняття "закупівля" мають на увазі фактичну покупку. Термін "постачання" має ширше значення. Воно може включати різних типів придбань (закупівлю, оренду, виконання за контрактом і т. д.), а також пов'язані з цим операції (активності): вибір постачальників, проведення переговорів, узгодження умов, експедицію, моніторинг показників роботи постачальників, вантажопереробку матеріалів, транспортування, складування і приймання товарів, отриманих від постачальників).

Як правило, постачання самостійне не займається переміщенням матеріалів, а організовує його. Воно інформує постачальників про необхідність постачання тих або інших матеріалів, виробляє обмін прав власності на матеріали, тобто в першу чергу пов'язано з обробкою інформації. У широкому сенсі постачання утворює основну ланку між організаціями, що входять в ланцюг постачань, і служить механізмом координації матеріального потоку між споживачами і постачальниками. У кожній точці логістичного каналу постачання відправляє назад по каналу повідомлення про те, чого хочуть споживачі, і вперед - повідомлення про те, що постачальники можуть запропонувати. Після цього починаються переговори, що уточнюють умови кожного постачання.

Постачання важливе також тому, що на нього доводиться значна доля загальних витрат. Типовий виробник витрачає 60% на матеріали, порожнистому постачання безпосередньо відповідає за велику частину витрат компанії, і навіть відносно невеликі поліпшення в цій області можуть принести істотні вигоди.

Слід зазначити також, що постачання по своїх логістичних характеристиках істотно відрізняється від матеріально-технічного забезпечення. На типовому виробничому підприємстві за вступ матеріалів і компонентів від зовнішніх джерел в потрібне місце і ь потрібний час відповідає постачання, а обслуговування всіх потреб в переміщенні матеріалів і напівфабрикатів усередині підприємства під час виробничого процесу класифікується як матеріально-технічне забезпечення.

Місце логістики постачання в логістичній системі

Логістика постачання є першою логістичною підсистемою, основна мета якої - управління матеріальними потоками і послугами в процесі забезпечення організації матеріальними ресурсами і послугами.

У узагальненому вигляді мета постачання - гарантувати, аби організація мала надійне постачання матеріалів відповідної якості, необхідного об'єму, в потрібний час, від кваліфікованого постачальника, з високим рівнем сервісу і за прийнятною ціною.

Виходячи з цього, можна сформулювати основні завдання логістики постачання:

 • налагодження надійного і безперервного матеріального потоку для забезпечення безперебійного функціонування організації. Дефіцит сировини, палива, енергії і тому подібне може привести до зупинки виробництва, зниження обсягів виробництва, отже, і об'ємів реалізації, невиконанню своїх зобов'язань перед замовником в строк;
 • підтримка на нормативному рівні запасів матеріальних ресурсів на складі;
 • розвиток стосунків з підрозділами, що використовують ці матеріали. Діяльність постачання не може бути ефективною без співпраці з іншими підрозділами організації. Наприклад, інформація про вимоги до сировини у відділ закупівель поступає від головного інженера і виробничого відділу. На підставі даних відділу закупівель бугалтерией виробляється розрахунок з постачальниками;
 • пошук компетентних постачальників, тісна взаємодія з ними і формування вигідних стосунків. Наприклад, якщо підприємство купує програмне забезпечення у постачальника, який згодом не зможе забезпечити його довготривалого обслуговування (тобто модифікацію і оновлення), то спочатку вигідна ціна обернеться високою вартістю вмісту всієї системи;
 • підтримка і підвищення якості матеріалів, що купуються, мають на увазі, що виробництво продукції або надання послуг повинні здійснюватися з певним рівнем якості, інакше кінцевий продукт або > слуга не відповідатимуть прийнятим вимогам і не зможуть забезпечити конкурентоспроможності товарів і послуг;
 • домовленість про найменшу загальну вартість із збереженням належного рівня якості, кількості, умов доставки і сервісу;
 • підвищення конкурентоспроможності. Контроль над всіма витратами мережі постачання дозволяє виявити операції (діяльність), що не приносять прибутку або що вимагають додаткового часу (як, наприклад, додаткове зберігання на складі, транспортування і перевірка), підвищити конкурентоспроможність організації в цілому. Крім того, відділ закупівель несе відповідальність за забезпечення рівномірного потоку сировини, необхідної для виробництва продукції і пропозиції послуг, аби відповісти по своїх зобов'язаннях перед постачальниками за умовами постачання продукції.
 • Види матеріальних ресурсів

  Об'єкт логістики постачання - потік матеріальних ресурсів і послуг, циркулюючий у функціональному циклі постачання.

  Споживані матеріальні ресурси на підприємствах можна розділити на основних і допоміжних. До основних відносяться:

 • сировинні матеріали, не пройшовші первинної обробки;
 • вихідні матеріали, пройшовші невелику міру обробки, і заздалегідь змонтовані деталі, складові значну частину кінцевого продукту (тобто напівфабрикати).
 • Допоміжні матеріали займають зазвичай невелику частину у складі кінцевого продукту. До них можна віднести всілякі металеві вироби, проволікатиму, монтажні болти і ін.

  Існує і група виробничих матеріалів, які забезпечують введення в експлуатацію машин і устаткування (горючомастильні матеріали, що охолоджує рідина, електроенергія і ін.).

  Характеристики работы

  Контрольная

  Количество страниц: 15

  Бесплатная работа

  Закрыть

  Логистика 5

  Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
  Не заполнены все поля!
  Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

  Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.