Найближча до Сонця планета – Меркурій. Діаметр Меркурія приблизно 4878 км., тобто рівний Атлантичному океану. На поверхні Меркурія різниця між температурами ночі і дня дуже відрізняється. Так, в нічних (протилежних від Сонця) областях планети температура може досягати мінус 180˚С, а в денних (обернених до Сонця) областях може підніматися до 430˚С.

Один день на Меркурії відповідає 58 дням на Землі

День на будь-якій планеті – це її повний оборот. Ми звикли, що цей оборот відбувається приблизно за 24 години, і той факт, що провести день на Меркурії буде рівносильно проведенню 60 днів на Землі, звучить дуже незвично. Дочекатися ранку було б дуже і дуже складно. (До речі кажучи, ми можемо випробувати схожий феномен, переїхавши в Антарктику, де Сонце знаходиться за горизонтом всю зиму).

Через орбіту Меркурія навколо Сонця рік на ньому дорівнює приблизно 88 дням на Землі, що означає, що на Меркурії менше двох днів у році. Але і це ще не все, через дивну орбіту планети, Сонце там виглядає так, ніби воно рухається то назад, то вперед по небу.

Венера – планета, розміри якої прирівнюються до розмірів нашої Землі. Діаметр Венери приблизно 12 100 км., а діаметр Землі рівний 12 742,5 км. Атмосфера Венери на 96,5 % (по об’єму) складається з вуглекислого газу, решту 3,5 % складає азот, кисень, окис вуглецю і водяна пара. До речі, цікавий факт про Венеру: вона обертається навколо Сонця у зворотний бік, зі сходу на захід. За Венерою розташована Земля.

Венера – найгарячіша планета

На питання про найгарячішу планету, багато хто відповість, що це Меркурій. Хоча це не правда, це досить зрозумілий висновок, враховуючи, що Меркурій все ж є найближчою до Сонця планетою. Але, як виявляється, температури на Венері набагато вище, ніж на Меркурії, хоч вона і далі від Сонця. Причиною цьому є те, що Меркурій, через свою близькість до Сонця, навіть не володіє атмосферою, через що тепло ніщо не утримує.

Венера ж навпаки володіє дуже щільною атмосферою, яка утримує тепло, що отримується від Сонця. Також цікаво те, що Венера є “білою вороною” серед планет так, як вона обертається в протилежну сторону в порівнянні з усіма іншими.

Марс – єдина планета, яка має червонуватий колір. У діаметрі ця планета досягає 6780 км. На планеті Марс розташована найбільша гора Сонячної системи – вулкан Олімп. Він має висоту приблизно 27 км., і ширину близько 520 км. Ще з давніх давен ця планета привертає увагу науковців, які ставлять собі питання – Чи може на Марсі бути життя?

На поверхні Марса знаходиться каньйон «Долина Мерінер», яка у багато разів довше і глибше Великого Каньйону в північній Америці.

На Марсі існують гори набагато вищі Евересту, а гора Олімп є в даний час найвищою горою в Сонячній системі, відомою людству.

Ніхто з людей або тварин не вижив би на Марсі без спеціального скафандра. Тиск на Марсі настільки низький, що кисень у крові миттєво перетворився б на газові бульбашки, що призвело б до моментальної загибелі.

Марс забарвлений в червоний колір завдяки значному поширенню в грунті оксидів заліза. Наявність пилу в атмосфері надає небу Марса рожевий відтінок.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 3

Бесплатная работа

Закрыть

Интересные факты о Венере, Марс, Меркурий

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22 и (050) 297–73–76
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.