Хвора: О., 62 роки, домогосподарка

Діагноз: ревматоїдний артрит (ураження кисті)

Лікарняний період реабілітації, вільний руховий режим режим

Мета реабілітації. - добитися збереження рухливості у суглобах і попередити тяжкі і необратимі деформації

Завдання реабілітації:

- підвищення тонусу ЦНС і створення у хворого впевненості в сприятливому результаті лікування;

- поліпшення загальної і місцевої гемодінаміки, трофічних і регенеративних процесів у суглобах і навколишніх тканинах, зменшення їх набряку;

- руйнування нерівноцінних тимчасових компенсацій.

Орієнтовний комплекс вправ при ревматоїдному артриті (кисті)

Вихідне положення Зміст вправи Число повторень Примітка
Вступна частина
В.П. - кисті на краю столу, паралельно один одному Поворот кистей долонями вгору, вниз 8-10 разів Повільний темп
В.п. – кисті на краю столу паралельно одне одному Опустити1 -й палець за край столу, і В.П 8-10 разів Дихання довільне
В.П. - кисті на столі Підняття кистей і опускання (1-й палець відведений) 8-10 разів Дихання довільне
Основна частина
В.п. 5.Руки вперед, пальці стислі в кулак Кругові рухи кистями всередину 4-6 разів Дихання довільне
В.п. Долоня на ребрі Відведення великого пальця 6-8 разів Дихання довільне
В.п. Руки на столі, зігнуті в ліктях Стискаємо пальці в кулак - спочатку фаланги, потім повністю в кулак 6-8 разів Дихання довільне
В.п. Долоня на ребрі Відведення і приведення кожного пальця, кругові рухи великим пальцем 8-10 разів Дихання довільне
В.п. Палиця вертикально на столі Перебираємо пальцями палицю від низу до верху. Одна рука, за тим інша 4-6 разів Дихання довільне
В.п. Долоня на ребрі, кулька в руках На 1-2-3 стиснути кульку, на 4-5-6 ослабити пальці 4-6 разів Дихання довільне
В.п. Руки на столі Потерти долоні одну об одну 10-12 разів
Дихання довільне

Заключна частина

В.п. Кулька під променево-зап’ястний суглоб Піднімаємо кисть догори.Пальці разом. 5-6 разів Дихання довільне
В.п.Руки на столі, вправа з конусом. Стиснення кисті з рахунком 1-2-3-4-5 і розгинанням 1-2-3-4-5. (ізометричне стиснення) 5-6 разів Дихання довільне

Тривалість заняття приблизно 10-15 хв. Темп виконання більшості вправ повільний і середній, рухи плавні, без ривків. Правильно дозувати фізичне навантаження й уникати перенапруг. Звертати увагу на стан ссс та дихальної.

Лікувальний масаж

Основні правила масажу:

- Максимально можливе розслаблення м'язів масажованої кінцівки;

- При набряклості суглоба початок масажних рухів вище зони набряку;

- Основний напрям масажних рухів від периферії до центру, точніше, до прилеглих лімфатичних вузлів;

- Масаж суглоба круговими рухами, переважно погладжуванням і розтиранням.

Тракційні лікування, проведене в лікувальному басейні, слід завершувати плаванням або виконанням фізичних вправ у водному середовищі. При виконанні фізичних вправ після тракционной терапії слід чергувати навантаження з частковим розвантаженням та додатковим навантаженням (шляхом зміни вихідних положень). Вправи повинні бути спрямовані на корекцію ходи, відновлення оптимального руховою стереотипу. Курс масажу, призначений після стихання болю, продовжується і в цьому періоді. Використовують прийоми, спрямовані на зміцнення передньої групи м'язів стегна і розтягування м'язів-згиначів гомілки. При відсутності синовіту додають масаж області гомілки суглоба і м'язів гомілки. Перед випискою зі стаціонару (поліклініки) хворого навчають прийомам саме масаж:

а - м'язів гомілки;

б - періартікулярних тканин області колінного суглоба;

в - м'язів латеральної поверхні бадьора;

г - м'язів медіальної поверхні стегна.

Регулярні заняття ЛФК дозволяють покращувати рухливість суглобів і перешкоджають розвитку атрофії м'язів. ЛФК починають після купірування гострого процесу. Для визначення правильної навантаження проводять підрахунок пульсу до і після занять. У нормі після занять різниця не більше 16-20 ударів в хвилину.

Фізіотерапія

Грязелікування

Застосування лікувальної грязі сприяє поліпшенню кровопостачання і доставки поживних речовин до ураженого хворобою суглобу, що стимулює відновлювальні процеси в суглобі. Курс грязелікування становить 10-20 процедур, які проводяться через 1-2 дні при температурі грязі 43-44 градуси протягом 15-30 хвилин.

Голкорефлексотерапія

Ефект від голкорефлексотерапії залежить від вибору точки акупунктури, характеру і сили введення голки. Голковколювання показано для зняття больового синдрому, спазмів і судом. В основі методу голкорефлексотерапії лежить дві протилежних реакції - гальмування і збудження. Реакція гальмування протипоказана людям похилого віку і дітям. При цьому способі 2-3 голки вводяться на глибину 1,5-9 см і залишаються там від 30 хвилин до декількох годин.

При реакції збудження 5-10 голок одночасно вводяться на глибину 0,3-0,5 см на 0,5-2 хвилини. Цей метод не має обмежень за віком.

При дотриманні методики акупунктури серйозних ускладнень не буває.

УВЧ

УВЧ - терапія полягає у впливі на уражений суглоб і сусідні з ним тканини високочастотного магнітного поля (довжина хвиль від 1 до 10 м, які можуть проникати в живі тканини на велику глибину), що дозволяє знизити больові відчуття в суглобі і пригальмувати поширення хвороби на сусідні тканини. УВЧ знімає набряклість і перешкоджає утворенню вільних радикалів в суглобі. Курс УВЧ становить 12-15 процедур по 6-12 хвилин щодня. До протипоказань відносяться вегетосудинна дистонія, гіпертонічна хвороба, порушення серцевого ритму.

Ультразвук

Вплив на хворий суглоб ультразвуком активізує в ньому обмінні процеси, за рахунок чого зменшується запалення, швидше сходить набряк, швидше починають відновлюватися тканини суглоба. Зазвичай призначається 10-12 процедур лікування ультразвуком протягом 10 хвилин щодня.

Елекрофорез

При захворюванні на ревматоїдний артрит може бути призначений лікарський електрофорез (новокаїну). При цій процедурі лікарський засіб вводиться в організм за допомогою постійного електричного струму. Завдяки такому способу введення ліків, вони починають чинити відчутний лікувальний вплив на уражений суглоб ще при малих дозах.

Фізіотерапевтичні процедури можуть бути призначені лікуючим лікарем при відсутності протипоказань. Ці процедури збільшують кровопостачання суглобів, покращують їх рухливість і зменшують деформацію. Але іноді фізіотерапевтичні процедури можуть, навпаки, підсилити запалення в суглобі.

Загальними протипоказаннями для проведення фізіотерапевтичних процедур є: висока температура тіла, хвороби крові, активна форма туберкульозу, ниркова недостатність, злоякісні новоутворення.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 6

Бесплатная работа

Закрыть

Комплексная программа физической реабилитации при ревматоидном артрите

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.