Ранкова гігієнічна гімнастика - зарядка - одна з найпоширеніших форм вживання фізкультури. Зарядка складається з комплексу фізичних вправ помірного навантаження, що охоплюють основну скелетну мускулатуру. Що проводиться звично після сну, зарядка тонізує організм, підвищуючи основні процеси життєдіяльності (кровообіг, дихання, обмін речовин і ін.). Зарядка мобілізує увагу займаються, підвищує дисципліну (щепить гігієнічний навик займатися). Зарядка забезпечує поступовий перехід організму від полягання спокою під час сну до його повсякденного робітника поляганню.

У людей, що систематично займаються зарядкою, поліпшується сон, апетит, загальне самопочуття, підвищується працездатність. Систематично зарядка, що проводиться, служить хорошим засобом зміцнення здоров'я. Зарядка корисна для всіх людей, починаючи з дитячого і кінчаючи літнім віком. Особливо необхідна зарядка для людей з недостатнім руховим режимом в повсякденній діяльності ( сидячі професії).

Фізичні вправи зарядки - прості і доступні для людей різної фізичної підготовленості і різного полягання здоров'я - підбираються по певному плану з урахуванням віку, підлоги, полягання здоров'я і характеру трудової діяльності. Окрім гімнастичних вправ, в зарядку можуть включатися помірний біг ( пробіжка ) або не утомливий крос.

Зарядка повинна проводитися в добре провітреній кімнаті, а якщо дозволяють умови - на свіжому повітрі. Виконувати вправи слід в легкому, не утрудняючому руху одязі. Після зарядки рекомендуються водні процедури - вологе обтирання, обмивання, прийом душу, влітку - купання. При виконанні зарядки необхідно стежити за самопочуттям і правильним диханням під час вправи. Обличчям літнього віку, а також особам, з якими-небудь порушеннями в стані здоров'я перш ніж почати заняття зарядкою слід порадитися з лікарем і проводити заняття по його контролем. Для регулювання навантаження при заняттях зарядкою важливе значення як допоміжний засіб має самоконтроль - нагляд за фізичним поляганням (підрахунок пульсу, періодичне зважування).

Різні люди володіють різними здібностями пристосовуватися до умов зовнішнього середовища, праці, відпочинку. Від індивідуальних можливостей адаптаційних систем організму залежить рівень здоров'я, а значить і ті форми рухової активності, які можуть бути рекомендовані як засіб оздоровлення. Очолюючу роль тут грає, безумовно, серцево-судинна система. Щоб оцінити адаптаційні можливості своєї серцево-судинної системи, можна скористатися простою класифікацією ( В Баєвській Р. М., 1987). Нижче приводиться методика такої оцінки, а також декілька варіантів комплексів ранкової гімнастики, призначених для людей з різним "адаптаційним потенціалом" серцево-судинної системи.

Для того, щоб оцінити свій адаптаційний потенціал, потрібно знати наступні показники: пульс і артеріальний тиск у спокої, масу і довжину тіла, вік. Ці дані підставляються у формулу:

АП = 0.011(ЧП)+ 0.14(САД)+ 0.008(ДАД)+ 0.009(МТ) -

- 0.009(ДТ)+ 0.14(В) - 0.27

де АП - адаптаційний потенціал системи кровообігу в балах ( від 0 до 4 );

ЧП - частота пульсу ( уд./мин.);

САД і ДАД - і діастоли (нижнє ) артеріальний тиск систоли ( верхнє ) ( мм.рт.ст. );

ДТ - довжина тіла (см);

МТ - маса тіла (кг);

У - вік ( років ).

Чим вище одержана величина, тим слабкий ваші адаптаційні можливості.

Щоб оцінити одержаний результат, його потрібно зіставити з приведеними в таблиці даними.

КОМПЛЕКС РАНКОВОЇ ГІМНАСТИКИ №1

1. Ходьба на місці або з пересуванням з розмашистими рухами рук, стискаючи і розтискавши пальці. Тривалість 1 хвилина.

2. Стоячи, ноги на ширині плечей. Ліву руку через сторону вгору, праву за спину, прогнутися і потягнутися, вдих; повернутися в початкове положення, видих. Повторити, змінивши положення рук. Темп середній.

3. Стоячи підійматися на шкарпетки, руки підняти через сторони вгору, прогнутися - вдих; повернутися в початкове положення - видих.

4. Стоячи, ноги нарізно, ліву руку вгору праву на пояс; пружинячий нахил управо; повторити те ж в іншу сторону. Дихання рівномірне, темп середній.

5. Стоячи, мах лівою ногою назад, руки махом вперед, кисті розслаблені - вдих; початкове положення - видих; повторити те ж з правої ноги.

6. Стоячи піднятися на шкарпетки, руки в сторони - вдих; випад правою ногою, нахил вперед, руками торкнутися підлоги - видих; початкове положення - вдих; те ж з лівої ноги. Темп середній.

7. Сидячи на полу, руки до плечей. Три пружинячі нахили вперед, узявшися руками за гомілки - видих; випрямиться, руки до плечей - вдих. Нахили поступово збільшувати. Ноги не згинати. Піднімаючи тулуб, розпряміть плечі. Темп середній.

8. Початкове положення - упор сидячи ззаду. Прогинаючись перейти впритул лежачи ззаду, зігнути праву ногу вперед; повторити те ж, згинаючи ліву ногу. Шкарпетки ніг зволікати. Дихання довільне.

9. Початкове положення - упор стоячи на колінах. Нахиляючи голову вперед і піднімаючи праве коліно, вигнути спину; початкове положення; випрямити праву ногу назад і прогнутися; початкове положення. Те ж з іншої ноги.

10. Початкове положення - стійка на колінах. Руки вперед, вгору, в сторони, прогнутися з поворотом тулуба направо - вдих; повертаючись прямо і сідаючи на п'яти, нахил вперед, руки назад - видих; початкове положення. Те ж, роблячи поворот в іншу сторону. Темп повільний.

11. Стійка ноги нарізно, руки вперед, пальці переплетені. Поворот тулуба вліво - вдих; початкове положення - видих; нахил назад, руки за голову - вдих; початкове положення - видих. Те ж в іншу сторону. Темп середній.

12. Стоячи, руки на поясі. Стрибки по черзі на правій і лівій нозі. Дихання довільне. Темп середній.

13. Біг на місці або з пересуванням. Дихання рівномірне. Темп середній. Тривалість 40 - 50 секунд. Перехід на ходьбу з високим підняттям стегна 20 з або більш.

14. Стоячи ноги нарізно, руки на поясі, руки вперед. Підіймаючись на шкарпетки, лікті назад, прогнутися - вдих; початкове положення - видих.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 9

Бесплатная работа

Закрыть

Утренняя гигиеническая гимнастика - зарядка

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.