Бедрик - у насйого називають – сонечком або божою корівкою, у країнах західної Європи – божою овечкою чи сонячним телятком. Але обожнюють цю комашку як дорослі, так і діти. Його надкрилля червоні або жовті, з чорними або білими плямками, рідше – чорні з червоними. Найпоширеніший вид – семикрапкове сонечко. У нього на червоних надкриллях сім чорних крапок.

Якщо до сонечка грубо доторкнутися, то воно підібгає вусики й ніжки і завмре. Полежить хвилину – другу, ніби мертве. А потім витягне вусики, заворушиться, поповзе. Кажуть, ніби жучок прикидається мертвим: хоче обдурити ворога.

Сонечкові нема такої потреби обманювати. Живе воно чи мертве, рідко хто забажає його з’їсти. Трохи здави сонечко між пальцями. Подивись тепер на них: пальці забруднені жовтою рідиною. Це справді кров. Але не треба душити жучка, щобвона потекла. Тільки-но сонечко підібгає ніжки, як із суглобиків, «колінець» виступає ота кров. Кров’яні крапельки – то захист сонечка. Кров тхнеі має неприємний смак. Жаби, ящірки не їдять сонечка, не полюють на нього дрібні звірки, навіть павуки і ті від нього відмовляються. Мало хто на нього апетит має. Тому й повзає сонечко не поспішаючи, не ховаючись.

На зиму ці комашки ховаються у тріщинах дерев, під корою, в купах листя і впадають у сплячку. Сонечка пробуджуються від зимового сну при температурі 8-10 градусів тепла. Вигляд у сонечка найсмирніший. Здавалося б, кого воно здатне зобидити? Маленьке, смирне. Насправді ж це хижак і ненажера. Пожива багатьох сонечок –попелиці. Кепсько їм доводиться, коли на них нападе сонечко. Втекти вони не можуть, злетіти й поготів. Повзає сонечко по стеблині з попелицями й поїдає одну за одною. Йому треба багато їжі: за день воно з’їдає сотню, а то й більше попелиць. Ненажерливі сонечка – чудові захисники наших полів, садів та городів.

В житті цих гарненьких жучків є дуже багато нерозгаданих секретів. Часто вони збираються великими зграями й годинами обмінюються важливими таємницями. Проте якими, і донині ніхто не може розгадати.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 2

Бесплатная работа

Закрыть

Божья коровка

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.