Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 52

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ 

ВСТУП.. 3

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО АНТАРКТИДУ.. 5

1.1. Географічне положення. Історія відкриття і дослідження. 5

1.2. Рельєф і клімат. 6

1.3. Органічний світ та природні ресурси. 13

РОЗДІЛ 2. ТВАРИНИ АНТАРКТИДИ ТА ЇХ ВИДОВА  ХАРАКТЕРИСТИКА.. 17

2.1. Своєрідність тваринного світу сніжного материка. 17

2.2. Характеристика представників тваринного світу Антарктиди. 18

Синій кит (Balaenoptera musculus) 18

Кашалот (Physeter macrocephalus) 20

Сейвал (Balaenoptera borealis) 30

Косатка (Orcinus orca) 32

Альбатроси (Diomedeidae) 34

Тюлені (Phocidae) 41

Морські слони (Mirounga) 43

Пінгвіни (Spheniscidae) 46

ВИСНОВКИ.. 52

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.. 53

ВСТУП

Як тільки не називають Антарктиду: "королева холоду", “безлюдний континент", "край Землі". Вона значно відрізняється від уже відомих нам материків тропічних широт, оскільки розміщена на крайньому півдні планети. Це - велетенська льодова пустеля.

На південному полюсі можна побачити тільки один схід та один захід на рік. Тут зареєстровані найнижчі температури повітря на Землі, хоч сонячної радіації в полярний день надходить більше, ніж одержує впродовж року жарка Африка. Поверхня Антарктиди вкрита потужним шаром льоду, через що вона є найвищим материком Землі.

Антарктида - материк міжнародного співробітництва. Тут немає постійного населення. Справжніми господарями континенту є науковці з різних частин світу. Людина знає вже багато про природу материка, та багато таємниць ще не розкрито.

Неповторним є і тваринний світ Антарктиди. На узбережжі досить багато тварин, життя яких пов'язане з океаном.

У Антарктиді відсутні сухопутні ссавці і прісноводі риби. З птахів найбільш характерні пінгвіни. Імператорський пінгвін виводить потомство в зимовий час. Решта видів пінгвінів виводить пташенят влітку на скелястих пташиних базарах. Багато видів морських птахів, зокрема буревісник і великий поморник, теж кубляться в міжгір'ях скель. На безбережних морських просторах мікроскопічні водорості утворюють «океанські пасовища» і поїдаються тваринними, займаючими ключові позиції в антарктичних екосистемах. Найбільшою великою кількістю характеризуються популяції криля Euphausia superba (планктонних морських рачків завдовжки біля 50 мм). Кріль є основною їжею китів, пінгвінів, деяких видів тюленів і риб. Розвиток водоростей і криля сповільнюється взимку і значно швидшає весною, коли в результаті танення морського льоду стають доступними світло і живильні речовини, що обумовлює весняне «цвітіння води».

Океан є місцем проживанням деяких видів тюленів, головним чином тюленя-крабоїда, тюленя Уеддела, морського слона, морського леопарда (що живуть в морі, а що розмножуються на суші або на льоду), риб і китів. Зубасті кити майже повністю винищені мисливцями, але більшість видів (окрім кашалота), мабуть, була врятована на початку 1990-х років. Поголів'я полосатиків і гладких китів в антарктичних водах за оцінками складало 760 тис. Така ж велика чисельність косаток (підродина дельфінів).

Антарктичні риби звичайно поволі ростуть і поволі пересуваються, але живуть довго. Майже всі вони належать до сімейства нототенієвих, поширеного головним чином біля берегів Антарктиди. Для антарктичних вод також характерне нечисленне сімейство білокровних риб, відмінних безбарвною кров'ю через майже повну відсутність в ній еритроцитів і гемоглобіну.

Об’єктом дослідження є представники тварин Антарктиди.

Предметом курсової роботи є дослідження біорізноманіття тварин Антарктиди та їх видова характеристика.

Метою курсової роботи є всебічне вивчення біорізноманіття та видової характеристики тварин Антарктиди.

Мета роботи зумовила вирішення таких завдань:

- ознайомитись із загальною характеристикою континенту;

- розглянути своєрідність тваринного світу Антарктиди;

- ознайомитись з деякими представниками тварин Антарктиди.

Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.

Закрыть

Животные Антарктиды и их видовая характеристика

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.