Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 24

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ 

Вступ. 3

Розділ 1. Огляд літератури та вибір напрямів досліджень. 6

1.1. Хімічний склад броколі та її значення у харчуванні людини. 6

1.2. Біологічні особливості броколі 8

Розділ 2. Матеріали та методи досліджень. 13

Розділ 3. Результати проведених досліджень. 19

3.1. Дослідження ефективності вирощування різних сортів броколі 19

Висновки. 25

Список використаної літератури. 26

Вступ

Актуальність теми. Кожен вид капустяних овочів цікавий і корисний по-своєму. Традиційно в українців із усіх семи видів капусти найпоширенішою є білоголова. Вона дійсно є надзвичайно корисною для людини. Але ми невиправдано мало використовуємо у своєму раціоні інші види капусти, а вони також дуже цінні і корисні для нас [1].

Унікальною щодо поживних і цілющих властивостей є капуста броколі. Щоденне її вживання віддаляє старість, продовжує молодість і тривалість життя ­– такого висновку дійшли науковці, і це підтвердили люди, для яких вона стала найголовнішою овочевою культурою. Вирощування та порівняння сортів броколі ми будемо досліджувати в нашій роботі.

Броколі – різновид цвітної капусти. Продуктивний орган у неї – головка. Це пучок квіткових бутонів на ніжних стеблах. Формою вона близька до цвітної капусти, тільки забарвлення її різноманітніше: зелене, синювате, фіолетове. У США та в Західній Європі за обсягом споживання ця капуста займає перше місце з-поміж капустяних рослин [1, 2].

Батьківщина броколі – Південна Італія. Тут її почали вирощувати

Більше 2 тис. років тому назад. Від римлян броколі проникла до Візантії, а потім і в інші країни. Свою сучасну назву ця рослина отримала від італійського слова „Cavolobrocolis”, що означає стеблова капуста[3].

Це унікальна щодо поживних і цілющих властивостей культура. Вона містить багато білка, за складом близького до тваринного, проте у ньому дуже мало пуринових сполук, які призводять до відкладення солей в організмі. За вмістом вітамінів С і Е, що стимулює утворення гормонів, броколі займає одне з перших місць з-поміж овочевих культур. Завдяки високому вмісту солей калію і кальцію, вітамінів А, груп Р і В. Броколі поліпшує

Обмінні процеси в організмі та запобігає старінню[3, 4]. Недаремно її називають еліксиром молодості. Американські вчені визначили, що у броколі більше, ніж в інших овочах, сульфорану – сполуки, яка стимулює продукування ферментів, що підсилюють здатність організму протистояти раку. Крім того, учені в останні десятиліття звернули пильну увагу на цю культуру і виявили її надзвичайні властивості запобігати раку молочної залози. Компоненти броколі стимулюють обмін цього гормону, спалюють його, тож раковим клітинам не залишається поживи і злоякісний процес не може розвиватися[5, 6].

Смакові якості броколі чудові. Хто її спробує, зрозуміє, що ця культура не потребує реклами. Броколі готують так само, як і цвітну капусту, використовуючи не лише головки, а й нижню частину пагонів. Дуже смачні з неї супи. Особливо корисна вона у свіжому вигляді. Екзотичні рослини полюбилися багатьом городникам як прикраса ділянок.

Оскільки культура має цінні властивості, тому зросла зацікавленість вирощувати її у різних регіонах нашої країни. Проведення наукових досліджень є достатньо актуально.

Мета: дослідити, які саме сорти капусти броколі ефективно вирощувати.

Для досягнення мети поставлені такі завдання:

- провести аналіз літературних даних;

- вивчити морфологічні властивості броколі;

- дослідити особливості вирощування капусти броколі в умовах лісостепової зони;

- визначити які сорти капусти броколі ефективно вирощувати в умовах лісостепової зони.

Об’єкт дослідження: сорти броколі: Романеска, Тонус, Калабрезе.

Предмет дослідження: біологічні особливості броколі, агротехнології вирощування, порівняння продуктивності.

Методи дослідження: робота виконана з використанням загальноприйнятих методів ( фенологічний, екологічний, порівняльно-описовий, агротехнічний).

Закрыть

Характеристика и эффективность выращивания различных сортов капусты брокколи

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.