1. Перша медична допомога при утепленні, опіках, обмороженні й електро-травмі

Надання першої допомоги при утопленні, провалений під лід. Види опіків, ступені їхньої тяжкості. Перша медична допомога при опіках. Перегрівання (сонячний і тепловий удари). Клінічна картина обмороження залежно від ступеня тяжкості, перша медична допомога при обмороженні. Поняття про електро-травму, перша медична допомога при ураженні електричним струмом. Заходи запобігання ураженням блискавкою.

Утоплення настає при заповненні дихальних шляхів рідиною, найчастіше, водою. До бронхів і легенів потопельника надходить вода, в нього припиняється дихання, розвивається гостре кисневе голодування та настає зупинка серцевої діяльності. Для того, щоб людина загинула від утоплення, необов'язковим є занурення тіла у водойму. Можна втопитися навіть у калюжі, тазу, діжці тощо. Приміром, коли особа в стані сильного алкогольного сп'яніння чи, скажімо, під час епілептичного нападу потрапляє обличчям у калюжу води.

Розрізняють три варіанти утоплення:

 • рефлекторна зупинка дихання та серцевої діяльності внаслідок раптового переохолодження при утопленні в холодній воді. Цей тип утоплення проходить дуже швидко; легені не встигають заповнитися водою. У такому разі шкірний покрив блідий, із верхніх дихальних шляхів після витягування потерпілого з води пінні маси не виділяються. Виведення зі стану клінічної смерті можливе навіть після 10 хв. перебування людини у воді;
 • потерпілий тоне повільно, вода потрапляє в легені. При цьому шкіра потопельника набуває синюватого відтінку, набухають шийні вени, з рота виділяються пінні маси, інколи рожевого кольору;
 • утопления під час алкогольного сп'яніння, епілептичного нападу, струсу головного мозку. За цих обставин голосова щілина закривається на початку утеплення й до легенів потрапляє невелика кількість води, синюшність шкіри помірна; з верхніх дихальних шляхів виділяється піна білого чи жовтуватого кольору.
 • У другому та третьому варіантах реанімаційні заходи ефективні, якщо потерпілий перебуває у воді не більше за 3—5 хв.

  Перша допомога при утопленні:

  а) витягти потерпілого з води;

  б) роздягнути його до пояса;

  в) очистити рот і ніс;

  г) покласти животом на високий валик або па своє коліно;

  ґ) надавлюючи на грудну клітку, видалити воду з легенів і шлунка (рис. 1);

  д) покласти потерпілого на спину, провести непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легенів.

  При наданні першої допомоги потопельникові не забувайте, що він діє несвідомо й інстинктивно. Навіть якщо постраждалий дитина, ваш приятель або близька людина, він може вчепитись у вас мертвою хваткою та буде тягнути під воду. В такому разі ви не тільки не зможете допомогти, але й самі можете потонути. Навіть професійних рятівників навчають, як наближатися до потопельника: з великою обережністю, тримаючи в руках який-небудь предмет, щоб людина могла за нього вхопитися. Якщо такого предмета під рукою не знайдеться, треба, підпливши до потопельника ззаду, взяти його за волосся якого необхідно надати постраждалому для видалення води з дихальних шляхів і шлунка чи під пахви (тоді голова постраждалого буде над поверхнею води), повернути обличчям вгору і плисти до берега, не даючи потопельникові схопитися за вас.

  Рис. 1. Схематичне зображення положення,

  Щоб уникнути нещасних випадків на воді, не варто купатися наодинці, стрибати у воду в незнайомих місцях. Відчувши під час купання стомлення, потрібно, лежачи на спині, відпочити, а потім, не кваплячись, плисти до берега. При раптових судомах м'язів також треба лягти па спину та розтирати зведені м'язи. Потрапивши у швидку течію, не варто намагатися її перебороти. Необхідно плисти до берега за течією. У вирі не слід боротися з течією, в момент занурення в лійку треба зробити глибокий вдих, як перед пірнанням, і коли в глибині виру кругова течія ослабне, виринути на поверхню та покинути небезпечне місце.


  2. Безпека на льоду

  Про товщину та міцність льодового покриву можна судити за його кольором:

 • блакитний — найміцніший;
 • білий — міцність у два рази менша;
 • сірий — вказує на наявність води.
 • Надання допомоги людині, що провалилася під лід, — надзвичайно небезпечна справа. Щоб допомогти постраждалому та не постраждати самому, дотримуйтеся таких правил:

  - без необхідності не виходьте на лід;

  - простягніть потерпілому довгу жердину, мотузку, палицю від лиж та ін. Якщо вам усе-таки необхідно вийти на лід, ляжте на нього і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою;

  - витягніть постраждалого на берег у безпечне місце та надайте йому допомогу, необхідну при переохолодженні.

  Характеристики работы

  Реферат

  Количество страниц: 8

  Бесплатная работа

  Закрыть

  Безопасность жизнедеятельности 1

  Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
  Не заполнены все поля!
  Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

  Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.