План

1. Фармакологічні засоби профілактики перевтоми і відновлення працездатності

2. Засоби гасіння і виявлення пожеж

Список літератури

1. Фармакологічні засоби профілактики перевтоми і відновлення працездатності

Для підтримання працездатності, прискорення процесів відновлення після великих перевантажень, при гострій і хронічній втомі, перевтомі, хворобливому стані сьогодні широко застосовують фармакологічні засоби, зокрема препарати рослинного погодження.

Вітамінні препарати. Серед фармакологічних засобів відновлення працездатності при підвищених фізичних навантаженнях особливе місце належить вітамінам. Їхня втрата під час роботи або хронічний недолік у продуктах харчування приводять не тільки до зниження працездатності, але і до різних хворобливих станів. Для задоволення потреб організму у вітамінах, додатково приймають, крім овочів і фруктів, готові полівітамінні препарати.

1.Аеровіт. Підвищує фізичну працездатність, прискорює відновлення організму після великих фізичних навантажень. Дозування: по 1 драже 1 раз у день протягом 3 - 4 тижнів.

2.Декамевіт.Підсилює захисні функції організму, прискорює плин відбудовних процесів, перешкоджає процесам старіння організму. Дозування: по 1 драже 2 рази в день протягом 2 - 3 тижнів.

3.Ундевіт.Застосовується для відновлення після великих фізичних навантажень. Дозування: при роботі швидкісно-силового характеру по 2 драже х 2 рази в день протягом 10 днів, потім по 1 драже х 2 рази в день протягом наступних 20 днів; при роботі на витривалість - 2 драже х 2 рази в день протягом 15 - 20 днів.

4.Глутамевіт.Прискорює відбудовні процеси в період великих навантажень, підвищує фізичну працездатність в умовах середньогірря і спекотного клімату. Дозування: 1 драже х 3 рази в день протягом 2 - 3 тижнів.

5.Тетравіт. Прискорює відновлення після великих навантажень, застосовується в умовах тренувань у жаркому кліматі. Дозування: 1 драже х 2 - 3 рази в день.

6.Вітамін В.(кальцію пангамат) - підвищує стійкість організму до гіпоксії, збільшує синтез глікогену в м'язах, печінці і міокарді, а креатинфосфата - у м'язах і міокарді. Застосовується для прискорення відновлення в період великих фізичних навантажень, при явищах перенапруги міокарду, болях у печінці, у періоди великих навантажень у середньогіррі.

7.Вітамін Е (токоферолу ацетат)- володіє антигіпоксичною дією, регулює окисні процеси і сприяє нагромадженню в м'язах АТФ, підвищує фізичну працездатність при роботі анаеробного характеру й в умовах середньогірря. Застосовується при великих фізичних навантаженнях анаеробної і швидкісно-силової спрямованості, при роботі в середньогіррі.

8.Вітамін С (аскорбінова кислота)- недостатність цього вітаміну виявляється в підвищеній стомлюваності, зменшенні опірності організму простудним захворюванням. Тривалий недолік аскорбінової кислоти приводить до цинги. Дефіцит звичайно спостерігається наприкінці зими і ранньої весни. Вітамін С є ефективним стимулятором окисних процесів, який підвищує витривалість, прискорює відновлення фізичної працездатності. Входить до складу всіх полівітамінних комплексів, живильних сумішей для застосування під час тренувань і змагань на витривалість, у горах для прискорення відновлення.

Препарати пластичної дії. Препарати пластичної дії прискорюють синтез білку і відновлюють клітинні структури, поліпшують плин біохімічних процесів. Для рішення цих задач у спортивній медицині застосовують оротат калію, рибоксин, інозин, карнитин, а також різні харчові добавки, збагачені білками. Препарати цієї групи мають важливе значення для попередження фізичних перенапруг, збереження високої працездатності в періоди підвищених навантажень.

Препарати енергетичної дії. Препарати енергетичної дії прискорюють заповнення витрачених ресурсів, активізують діяльність ферментних систем і підвищують стійкість організму до гіпоксії. До препаратів цієї групи відносяться і їхні суміші.

1.Аспаркам, Панангін- містять солі калію і магнію. Усувають дисбаланс іонів калію і магнію, знижують збудливість міокарду і володіють антиаритмічною дією. Застосовуються при великих фізичних навантоженнях для профілактики перенапруги міокарду, при тренуваннях у жаркому кліматі, а також при сгонці ваги. Дозування, що рекомендується: по 1 таблетці 2 - 3 рази в день, курс 10 - 15 днів.

2.Кальцію гліцерофосфат, кальцію глюконат- застосування цих препаратів зв'язано з важливою роллю, що грає кальцій у процесах життєдіяльності організму. Іони кальцію впливають на обмін речовин і необхідні для забезпечення передачі нервових імпульсів, скорочення кістякової мускулатури і міокарду, для нормальної діяльності інших органів і систем. Недолік іонізованого кальцію в плазмі крові приводить до виникнення тетанії. Застосовують ці препарати при великих фізичних навантаженнях для запобігання травм м'язів і прискорення відновлення, а також при перевтомі, виснаженні нервової системи. Дозування, що рекомендується: по 1 - 2 таблетки 3 - 4 рази в день перед їжею.

3.Глютамінова кислота - амінокислота. Стимулює оксилітні процеси в клітинах головного мозку, підвищує резистентність організму до гіпоксії, поліпшує діяльність серця, прискорює відновлення при великих фізичних і психічних навантаженнях. Дозування, що рекомендується: по 1 таблетці 2 - 3 рази в день після їжі, курс – 10 -15 днів.

4.Метіонін - амінокислота. Регулює функцію печінки, прискорює плин відбудовних процесів при великих фізичних навантаженнях. Дозування, що рекомендується: по 0,5 м 3 рази в день за годину до їжі, курс 10 - 30 днів, але після 10 - денного прийому рекомендується зробити перерву на 10 днів.

Група адаптогенів. Адаптогени - це речовини, що роблять загальний тонізуючий вплив на організм і підвищувальну його стійкість при великих фізичних навантаженнях, в умовах гіпоксії, при різких біокліматичних змінах. До цієї групи фармакологічних відновлювачів відносять препарати на основі жень-шеня, елеутерококу, левзеї, аралії, китайського лимоннику, пантів оленя, мумійо і деякі інші. Ці препарати не слід приймати при підвищеній нервовій збудливості, безсонні, підвищеному артеріальному тиску, порушеннях серцевої діяльності, а також у жаркий час року. Необхідна періодична зміна адаптогенів для попередження звикання до них. У народній медицині рекомендується прийом адаптогенів ранком, а на ніч - заспокійливих препаратів рослинного походження (валеріани, пустирнику, материнки, м'яти й ін.).

У комплексі засобів відновлення фізичної працездатності широко застосовуються різні лікувальні мазі і гелі, а також спортивні креми для масажу і розтирання. Вони сприяють поліпшенню м'язового крово- і лімфообміну, розслабленню кістякових м'язів і підвищенню їхньої еластичності, відновленню в них нормального обміну речовин, виведенню продуктів метаболізму, що нагромадилися в м'язах, і зняття болючих відчуттів у суглобах, м'язах і зв'язках. Виникаючі іноді після фізичних навантажень м'язові і суглобні болі, набряки, є наслідком мікротравм судин, м'язових волокон, розтягань сухожиль і зв'язок. Лікувальна і відбудовна дія мазей, гелів і кремів обумовлена властивостями вхідних у їхній склад компонентів. Деякі мазі викликають гіперемію (розігрівання) тканин, інші, навпаки, прохолоджують м'язи і зв'язки або знімають набряк і запалення. Застосування цих засобів спрямоване на локальне знеболювання, зменшення набряків і запальних процесів, розсмоктання гемотом, відновлення порушеного кровотоку і фізичної працездатності в цілому. При гострих травмах (принаймні в перші дві доби) не можна застосовувати розігріваючі мазі і компреси. У цих випадках показані засоби, що роблять знеболюючу і протизапальну дію. Звичайно при свіжих травмах використовують гелі ("Троксевазин", "Венорутон" і ін.) які, не розігріваючи тканини, добре всмоктуються і прохолоджують місце аплікації. Деякі мазі і креми використовують у виді компресів на хворобливі ділянки. Разом з тим, необхідно знати, що кожна людина може по різному реагувати на різні мазі. Для одних людей застосовані засоби роблять виражений лікувальний ефект, на іншіх - менш виражений, а в деяких людей можуть викликати алергійну реакцію.Тому у всіх випадках застосування мазей, гелів і кремів обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і уважно прочитайте прикладену інструкцію по застосуванню.

Досить часто болі в суглобах, м'язах і зв'язках, які виникають від великих фізичних навантажень можна зняти компресами. Ці компреси дуже прості й ефективні, і звичайно застосовуються на руки і ноги. Треба тільки завжди пам'ятатидва правила:

1. Перед застосуванням компресів обов’язково порадьтеся з лікарем.

2. Не застосовуйте компреси в перші дві доби після одержання явних травм і при гострих болях у м'язах, суглобах і зв'язках.

Після великих фізичних навантажень і появи локальних болючих синдромів компреси дуже зручно застосовувати на ніч, особливо після водних і теплових процедур. При необхідності пов'язки з компресами можна залишати і на більш тривалий термін.

1.Компрес з вазеліновою олією.Застосовується при болях у суглобах, зв'язках і м'язах після великих фізичних навантажень. Серветку злегка змочити вазеліновою олією і сильно віджати. Потім накласти на хворобливу ділянку і зафіксувати пов'язкою.

2.Напівспиртовий компрес з вазеліновою олією. Застосовується при болях у суглобах, зв'язках і м'язах після великих навантажень. Змазати вазеліновою олією хворобливе місце. Серветку змочити водою, віджати, а зверху оприскати спиртом. Можна просто змочити горілкою і віджати. Накласти на хворобливе місце разом з пов'язкою.

3.Компрес з "Віпросалом" і медичною жовчю.Застосовується при болях у суглобах, зв'язках і м'язах, що виникають після великих фізичних навантажень. На хворобливе місце накласти 2 - 3 мг мазі "Віпросал" і втерти. Серветку змочити жовчю і віджати, накласти на місце компресу і закріпити пов'язкою. Компрес можна не знімати протягом доби. Іноді жовч, просочивши пов'язку, може забруднити постільну білизну, якщо Ви застосовуєте компрес на ніч. Не засмучуйтеся - ці плями легко відпираються.

4.Спиртовий компрес з маззю Вишневського. Це один з найефективніших компресів, який застосовується спортсменами при виникненні болю у суглобах, зв'язках і м'язах, для зняття набряків і розсмоктування гемотом. Дуже часто застосовується при болях у гомілковостопних суглобах і ахілових сухожиллях. Хворобливе місце змазати маззю шаром у 1 - 2 мм. Серветку змочити спиртом або горілкою, віджати і накласти пов'язку. Компрес можна не знімати до 2-х діб.

5.Компрес з маззю Вишневського і свинцевою примочкою. Застосовується як і попередній компрес. Ефективний для зняття болю у гомілковостопних суглобах і ахілових сухожиллях. Компрес накладається так само, як і попередній, тільки серветку необхідно змочити свинцевою примочкою.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 16

Бесплатная работа

Закрыть

Охрана труда в отрасли

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.