Етапи розвитку міжнародного туризму

Становлення і розвиток капіталістичних відносин в світі сприяли виникненню організованого туризму. Капіталістичне суспільство зіграло важливу роль у формуванні економічних, політичних і соціальних передумов, необхідних для міжнародного туризму. Однієї з перших країн, в якій перемогла буржуазна революція і почав розвиватися капіталізм, була Англія. Саме тут і утворилися перші туристичні організації, що розвинули свою діяльність спочатку усередині країни, а потім і за її межами.

Початок сучасного туризму датується 1841 роком. До наших днів дійшов опис першої туристичної поїздки 570 членів Спілки тверезості з Лейстера в Лафоборо, організованої Куком.

У 1854 році в Англії видається перший довідник по готелях, призначений для мандрівників і туристів. У ньому було вказано близько 8 тисяч готелів.

З 1856 року Кук починає організовувати туристичні подорожі в інші європейські держави.

У 50-70-х роках XIX століття англійці склали велику частину іноземних туристів, які відвідували Європу. Для цього періоду характерна поява в європейських країнах готелів з назвою «Англетер», «Брітаник», «Лондон», «Віндзор» і т.д., а в лексиконі з'являються англійські слова «експрес», «лайнер», «комфорт» і т.д. Велику роль в розвитку туризму в Європі в другій половині XIX столітті зіграло збільшення протяжності залізниць. З середини 60-х років починає розвиватися туризм між Англією і США. Дещо пізніше туристичні фірми і агентства починають з'являються у Франції, Італії, Швейцарії і інших країнах європейського континенту. У 1885 році в Петербурзі починає свою діяльність перша туристична компанія Л. Ліпсона.

До першої світової війни велика частина туристів і мандрівників користувалася залізничним або морським транспортом.

Морський транспорт теж удосконалювався. Враховувалася водотоннажність, швидкість, підвищувалася комфортабельність кораблів, поліпшувалася їх технічна оснащеність. У 1907 році на воду були спущені трансатлантичні лайнери «Сіріус», «Лузітаннія», «Мавританія», в 1912 році «Тітаник», в 1914 році «Імператор» і «Фатерланд», які перетинали океан практично за тиждень.

Перша світова війна 1914 – 1918 років украй негативно відобразилася на розвитку міжнародних туристичних зв'язків. Можна з упевненістю сказати, що в цей період туризм припинив діяльність. Проте слід зазначити, що військові потреби привели до удосконалення як залізничного, так і автомобільного транспорту, крім того, для перевезень людей почала використовуватися авіація.

У 20-ті роки значно розширюється географічний простір іноземного туризму. Так, до війни велика частина туристів прямувала до Італії і Швейцарії, а після її закінчення практично всі держави Європи виявилися залученими в сферу туризму.

У 1925 році в Гаазі відбувся перший конгрес Міжнародного союзу офіційних організацій з пропаганди туризму. У ньому взяли участь 14 країн.

Друга світова війна різко скоротила об'єм міжнародного туризму. У перші післявоєнні роки гостро відчувався дефіцит грошових коштів, паливно-енергетичних ресурсів, продовольства, кваліфікованих кадрів.

Тільки через декілька років після закінчення другої світової війни міжнародний туризм в Європі почав відроджуватися. Довоєнний рівень був досягнутий. Подорожі одержали широкий розвиток в США і Канаді. Успішно розвивався туризм в Мексиці, Панамі, на Кубі. У 1948 році були дозволені поїздки зарубіжних туристів до Японії. До 1950 роки загальне число іноземних туристів, зареєстроване у всьому світі, почало перевищувати довоєнний період і досягло 25 млн. чоловік.

Необхідність розвитку через міжнародні туристичні зв'язки відносини між державами в політичних і економічних, соціальних і культурних аспектах ще в 20-х роках нашого століття висунула на порядок денний питання про узгодження в цьому напрямі сумісних дій між національними туристичними і транспортними організаціями різних країн. Так, в 1925 році був створений Міжнародний конгрес офіційних асоціацій пропаганди туризму (МКОАПТ), в 1927 році – Міжнародний конгрес офіційних туристичних організацій (МКОТО), а в 1930 році був створений Міжнародний союз організацій і пропаганди туризму (МСОПТ). В результаті в 1947 році всі три організації були реформовані, а на їх базі в Парижі установлений Міжнародний союз офіційних туристичних організацій (МСОТО). Це була міжнародна спеціалізована організація.

50-ті роки ознаменувалися підйомом міжнародного туризму. До 1960 року число туристів, що виїжджають за кордон, досягло 71 млн. чоловік, тобто виросло майже в три рази. Період з 1961 по 1970 рр. супроводжувався подальшим підйомом туристичного бізнесу, про що наочно свідчить збільшення кількості іноземних туристів, число яких в 1971 році досягло 168,4 млн. чоловік. Важливу роль тут зіграла науково-технічна революція у області авіаційного транспорту, що сприяло зниженню вартості перевезень. Якщо у середині 50-их років вартість перельоту перевищувала 1 тис. доларів, то вже на початку 60-их авіатарифи, особливо для перевезень туристів, знизилися в три–чотири рази.

У 80-их роках міжнародний туризм став важливою частиною міжнародних економічних зв'язків. В цей час спостерігається стабільне зростання доходів від міжнародного туристичного обміну. У соціальному аспекті для 80-их років характерне підвищення попиту на туристичні послуги з боку тих верств населення, чиї доходи є середніми або навіть невисокими. Таким чином, можна сказати і про зміну структури туристичного попиту. У ці роки збільшується відсоток групового туризму, оскільки вартість туру нижче за рахунок знижок за групове обслуговування, що надається готельними підприємствами, і пільгових тарифів на транспорті.

За післявоєнні роки міжнародний туризм придбав широкі масштаби. У 1995 році було відмічено більше 600 млн. прибулих туристів, проти 25,3 млн. прибулих в 1950 році. Туристичний бізнес сьогодні стає все більш складним, оскільки в ньому перетинаються інтереси різних державних і комерційних підприємств і служб.

Ведуче положення Європи в міжнародному туризмі визначається не тільки кількістю іноземних відвідувачів і сумою валютних доходів, але і потужністю матеріально-технічної бази іноземного туризму, яка до певної міри перевершує можливості туристичної індустрії інших районів світу, зокрема, засобами пасажирського транспорту, готельного розміщення, екскурсійними і видовищними об'єктами. Вирішальна роль в міжнародному туризмі в Європі належить туристському обміну між європейськими народами. На частку європейських держав припадає близько 90% всього іноземного туризму в Європі.

Іноземний туризм є зараз однією з найдинамічніших галузей економіки Франції, Німеччини, Іспанії.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 9

Безкоштовна робота

Закрити

Розвиток туризму в Іспанії

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.