1.1. Ультразвукові методи контролю якості зварних з'єднань, встановлені справжнім стандартом, слід застосовувати:

- для стикових однорядних з'єднань стрижнів діаметром від 20 до 40 мм з арматурної сталі класів А-II і А-III по ГОСТ 5781-82, виконаних ванними і багатошаровими способами зварки в інвентарних формах, на сталевих скобах-накладках і підкладках або без формуючих і допоміжних елементів;

- для таврових з'єднань арматурних стрижнів діаметром від 8 до 40 мм з пластинами (плоскими елементами заставних деталей) завтовшки від 6 до 30 мм, виконаних зваркою під флюсом.

1.2. Ультразвуковий контроль слід виконувати при температурі навколишнього середовища від плюс 40 до мінус 25 °С. При температурі навколишнього середовища від мінус 10 до мінус 25 °С слід заздалегідь нагрівати контрольоване з'єднання до 30-50°С.

1.3. Ультразвуковому контролю підлягають зварні стикові з'єднання стрижнів з відношенням діаметрів в межах 0,80-1,0.

1.4. Ультразвукові методи контролю дозволяють виявити внутрішні дефекти (тріщини, непровари, пори і шлакові включення) в зварних з'єднаннях без розшифровки їх характеру і координат.

Характеристикою якості з'єднання служить величина амплітуди минулого через зварний шов або відображеного ультразвукового сигналу, яка вимірюється в децибелах.

1.5. Контроль зварних з'єднань слід здійснювати методами:

- тіньовим - стикових з'єднань стрижнів, виконаних в інвентарних формах або без формуючих допоміжних елементів (черт.1);

1 - похилі шукачі; 2 - зварне з'єднання; 3 - влучна, відповідна точці виходу

світивши (ГОСТ 14782-86); Г - висновок до генератора ультразвукових коливань; П - висновок до приймача

- флангові шви в стикових з'єднаннях, виконаних на сталевих скобах-накладках (наприклад, ванно-шовна зварка), ультразвуковому контролю не підлягають.

1.6. Для оцінки кваліфікації оператора і перевірки справності апаратури один раз в 6 мес належить проводити експертну оцінку якості зварних з'єднань за справжнім стандартом і ГОСТ 10922-90. Зіставлення результатів контролю слід здійснювати на з'єднаннях, перевірених неруйнуючим методом, а потім механічними випробуваннями.

2. Вимоги до апаратури

2.1. Для контролю зварних з'єднань слід використовувати імпульсний ультразвуковий дефектоскоп, що забезпечує працю за роздільною схемою контролю і калібрується аттенюатор, що має, з ціною ділення не більше 2 дБ. Дефектоскоп повинен бути забезпечений комплектом стандартних зразків і шукачами по ГОСТ 14782-86.

2.2. Система "дефектоскоп-шукач" повинна забезпечувати на випробувальному зразку або на пластині величину опорного сигналу * не нижче за значення, приведені в табл. 1.

Тип зварного

Значення величин опорних сигналів, дБ, для стрижнів діаметром, мм

з'єднання

8-18

20-25

28-32

36-4

Стикове

16

18

20

Таврове

30

20

30

25

Випробувальний зразок (біс. 4, 5) для настройки чутливості дефектоскопа повинен бути ідентичний по діаметрах зварюваних стрижнів, класам стали, конструктивним елементам з'єднань, способам зварки і зварювальним матеріалам контрольованому з'єднанню, а також задовольняти показникам міцності по ГОСТ 10922-90.

2.3. Для контролю стикових з'єднань стрижнів слід використовувати похилі шукачі (біс 1, 2). Перевірку параметрів шукачів слід проводити на стандартних зразках по ГОСТ 14782-86.

Тип зварного з'єднання і

Діаметр

Параметр шукача

спосіб зварки

стрижнів, мм

Частота, Мгц

Кут призми, град.

Стикове в інвентарній

20-25

53

формі

28-40

2,5

Стикове на сталевій

28-32

50

скобі-накладці (підкладці)

36-40

1,8

2.4. Для контролю таврових з'єднань стрижнів з пластинами слід використовувати роздільно-суміщені шукачі (черт.3), параметри яких повинні відповідати приведеним в табл. 3.

2.5. Частота ультразвукових коливань похилого і роздільно-суміщеного шукача, кут призми і положення точки виходу ультразвукового пучка похилого шукача не повинні відрізнятися від номінальних значень більш, ніж вказано в ГОСТ 14782-86.

2.6. Контактна поверхня похилих шукачів повинна бути притерта до гладкої циліндрової поверхні стрижня, визначуваної зовнішнім діаметром стрижня періодичного профілю по ГОСТ 5781-82. Прітертиє шукачі допускається використовувати для контролю стикових з'єднань стрижнів з діаметрами на 2 номери нижче притертого.

2.7. Похилі і роздільно-суміщені шукачі повинні мати чистоту поверхні не нижче 200 мкм по ГОСТ 2789-73.

2.8. При контролі стикових з'єднань стрижнів шукачі слід встановлювати в механічний пристрій (див. додаток 1, біс. 1, 2), що забезпечує:

- постійна відстань між шукачами при контролі з'єднань стрижнів певного діаметру;

- зміна відстані між шукачами при переході до контролю з'єднань стрижнів іншого діаметру;

- установку шукачів на контрольоване з'єднання співісний відносно один одного і стрижнів;

- постійне, незалежне від оператора, зусилля притиснення шукачів до стрижнів;

- можливість переміщення шукачів уподовж і навколо стрижня.

2.9. При контролі таврових з'єднань стрижнів з пластинами слід застосовувати механічне пристосування - шаблон, що обмежує зону сканування шукача (див. додаток 1, біс. 3).

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 13

Безкоштовна робота

Закрити

Зварювання таврових з'єднань

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.