Зміст

1. Конструкція лотків і коробів

2. Установка лотків і коробів

3. Прокладка проводів на лотках і в коробах

1. Конструкція лотків і коробів

Електропроводки на лотках і в коробах в порівнянні з іншими системами розподілу електроенергії (наприклад, з електропроводками в сталевих трубах або що безпосередньо прокладаються по збірних кабельних конструкціях) мають значні переваги: хороші умови охолоджування; зручність прокладки додаткових кабелів або проводів; вільний доступ до проводів і кабелів на всьому протязі траси і легкість їх заміни, прокладку по складних трасах з відгалуженнями на будь-якій ділянці лінії.

Ця система каналізації електроенергії дає істотну економію витрат праці, витрати провідникового матеріалу і сталі, полегшує монтаж і експлуатацію. Лотки застосовують для відкритої прокладки проводів і кабелів, де за правилами, що діють, проводка в сталевих трубах не обов'язкова і встановлюють в сухих, сирих і жарких приміщеннях, в приміщеннях з хімічно активним середовищем і пожежонебезпечних для прокладки проводів і кабелів, що допускаються середовищем цих приміщень, а також в електроприміщеннях, зокрема в кабельних напівповерхах і підвалах електромашинних приміщень, в проходах за щитами і панелями станцій управління і переходах між ними, технічних поверхах будівель і споруд, машинних залах і їх підвалах, насосних і компресорних, для внутрішньоцехових проводок над верстатами. Електропроводки на лотках використовують в приміщеннях з будь-яким середовищем за умови прокладки проводів і кабелів, допустимих для цього середовища.

Лотки захищають дроти і кабелі від пошкоджень і забезпечують їх багатошарову прокладку, яка знижує витрату лотків. Рекомендується застосовувати лотки: при багатошаровій прокладці або прокладці пучками; для силових кабелів дрібних перетинів до 16 мм5, проводів перетином до 120 мм2 і контрольних кабелів; при переходах кабелів з однієї відмітки на іншу; при обходах різного роду будівельних і технологічних перепон; необхідності дотримання умов промислової естетики. Прокладка на лотках броньованих кабелів всіх перетинів не допускається.

Мал. 36. Лотки: а - прямі НЛ5 і НЛ10, б - прямі НЛ20 і НЛ40

Лотки виготовляють зварними і перфорованими. Зварні лотки є металевою конструкцією з двох Z-образних профілів і перфорованої поперечини, приварених до подовжніх профілів точковою зваркою, а перфоровані лотки — перфоровану смугу із заломленими під прямим кутом краями для посилення жорсткості конструкцій. Лотки нової конструкції НЛ (несучий лоток, мал. 36, а, б) виготовляють прямими і кутовими секціями: зварні шириною 40 см (НЛ40) і 20 см (НЛ20) і перфоровані відповідно 10 см (ЙШЛО) і 5 см (НЛ5). У стінках лотків передбачені отвори для кріплення вогнестійких перегородок, з'єднувачів або для відгалужень інших лотків при утворенні лоткової траси (мал. 37). Перемички на зварних лотках мають перфорацію для кріплення до них провідників. Повне позначення прямого лотка, наприклад, НЛ40-П2 розшифровується так: несучий лоток шириною 40 см, прямій, завдовжки 2 м. Кутові лотки НЛ-У45 і НЛ-У95 служать для утворення кутів повороту траси в горизонтальній площині з радіусами 45 і 95 див. Лотки шириною 20 і 40 см сполучають деталлю НЛ-СП у вигляді пластини завтовшки 3 мм з пазами і отворами, званою перехідним з'єднувачем. Інша деталь НЛ-СШ, звана шарнірним з'єднувачем, служить для з'єднання прямих лотків будь-якого типу під кутом від 0 до 90° у вертикальній площині, під час переходу траси з одного рівня на іншій (мал. 38). Вогнестійка перегородка, вживана для розділення в лотку кабелів різного призначення, є асбестоцементною плитою з деталями для її установки і кріпленнями. Притиск НЛ-ПР, використовуваний для кріплення прямих лотків шириною 20 і 40 см до металоконструкцій, є планкою (Т-образного профілю з метизами.

Мал. 37. З'єднання прямих лотків

Лотки кріплять до стель на підвісках НЛ-ПВ за допомогою перфорованої смуги, проволікай або троса. Кріплення лотків шириною 5 і 10 см виконують метизами через перфорацію в дні лотка.

Короби є профілі прямокутної форми з листової сталі із знімними кришками і комплектуються з прямих, хрестоподібних і тройникових секцій, кутових для повороту траси в горизонтальній площині, по вертикалі вгору і вниз, приєднувальних секцій, кришок торців і сполучних скоб. Довжина прямої секції короба 2 і 3 м; перетин коробів 70 х 60, 100 х 50, 150 х 100 і 200 х 100 мм. Короби вимагають на виготовлення більше металу, чим лотки, але в них дроти і кабелі краще захищені від механічних пошкоджень, пороши і інших забруднень, крім того, їх можна прокладати на будь-якій висоті і в підлогах цехів.

Мал. 38. Повороти лоткової магістралі в горизонтальній і вертикальній площинах

Елементи, що входять в номенклатуру коробів, забезпечують прокладку траси з необхідними поворотами і розгалуженнями в горизонтальній і вертикальній площинах. Введення траси лінії в електротехнічні пристрої здійснюється за допомогою приєднувальних секцій. З'єднання елементів коробів болтами забезпечує їх надійний електричний зв'язок.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 10

Безкоштовна робота

Закрити

Монтаж електропроводок на лотках і в коробах

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.