Об'єктивно оцінити стан і визначити дефекти у всіх системах трансформатора, зокрема в активній частині (обмотках і магнітопроводі), введеннях, системі охолоджування, системі регулювання напруги і ін.

Дефекти трансформаторів можуть бути викликані природними чинниками: робочими струмами і струмами До, робочою напругою і перенапруженнями, діями навколишнього середовища, хімічними реакціями, або спровоковані розвитком інших дефектів, а також людським чинником: помилками при конструюванні, монтажі і ремонтах трансформаторів. Протягом 15 років НПО «Техносервіс-електро» обстежувало близько 500 трансформаторів напругою 110–500 кв, потужністю від 6,3 до 1000 МВА. Обстежувалися трансформатори на всіх типах електростанцій: гідростанціях, теплових, атомних, – і на підстанціях у всіх кліматичних регіонах Росії. Тривалість роботи трансформаторів складала від 15 до 54 років. Майже 90% трансформаторів знаходилися в екс-плуатациі 25 років і більш.

Трансформатори були виготовленийи в СРСР (на території Росії і України). Обстежувалися також 4 трансформатори, виготовлених в Швеції фірмами ASEA і Stromberg.

Оцінка стану трансформаторів і небезпеки розвитку дефектів проводилася на основі російських і міжнародних норм [1–4], наукових досліджень російських і зарубіжних авторів [5–7].

Програма обстеження

Комплексне обстеження трансформатора включає:

 • аналіз характерних дефектів даного типу трансформаторів;
 • аналіз технічної документації і результатів поточних експлуатаційних вимірювань;
 • проведення вимірювань на працюючому трансформаторі в режимі навантаження і холостого ходу, а також на відключеному трансформаторі;
 • відбір проб масла з бака, введень (маслонаполненних), контактора регулювання напруги трансформатора (РПН) і проведення физико-хімічних аналізів масла в лабораторії.
 • В результаті роботи випускається технічний звіт, висновок про стан трансформатора і рекомендації по подальшій експлуатації і поточному діагностічеськом контролі, а при необхідності – за об'ємом і методиці проведення ремонтних робіт. Всі вимірювання і аналізи при діагностиці трансформаторів умовно можна розділити на 5 груп.

  Перша група включає традиційні вимірювання на відключеному трансформаторі: вимірювання tgd і R ізоляції обмоток і введень, опору обмоток постійному струму, втрат холостого ходу і опору (напруга) КЗ.

  Всі ці вимірювання, як правило, регулярно виконуються екс-плуатационним персоналом. Друга група вимірювань проводиться на трансформаторах при робочій напрузі в режимі найбільших навантажень і (або) холостого ходу.

  Тут можна виділити наступні роботи: • вимірювання часткових (ЧР) і інших електричних розрядів, виконувані, як правило, за допомогою індуктивних датчиків (мал. 1);

 • акустичне обстеження бака трансформатора з метою визначення джерел електричних розрядів. Для цього використовуються два типи приладів: 1) система запису акустичних сигналів за допомогою п'езодатчиков, осциллографа і комп'ютера; 2) локація акустичних сигналів за допомогою перетворювача Ultraprob-2000, що дозволяє оперативно визначати звукову частоту джерел механічного характеру, іскрових або дугових розрядів, ЧР;
 • вібраційне обстеження трансформатора з метою визначення відносного рівня пресування обмоток і магнітопровода, загальної міцності конструкції;
 • визначення стану маслонасосов системи охолоджування. Методика заснована на аналізі спектру коливань поверхні бака [6];
 • термографічне обстеження бака трансформатора, введень розширювача теплообмінників (радіаторів), термосифонних фільтрів, електричних двигунів і маслонасосов системи охолоджування, контактних з'єднань.
 • Третя група – це физико-хімічні аналізи масла з бака, маслонаполненних введень, контактора РПН. Серед них – велика група традиційних вимірювань, широко вживаних в експлуатації (вимірювання пробивної напруги, кислотного числа і т.д.).

  Окрім цього, проводиться газовий хроматографічеській аналіз 11 характерних газів, методом рідинної хроматографії визначається деструкція твердої ізоляції обмоток трансформатора, методом інфрачервоної спектроскопії – різні шлами і осідання, розчинені в маслі трансформатора. За допомогою автоматичних лічильників частинок і лабораторії мембранної фільтрації можливий аналіз фракційного складу механічних домішок в маслі. Вимірювання діелектричних втрат масла високовольтних введень і зміна їх від температури дають інформацію про наявність полярних продуктів в маслі.

  Четверта група – це вимірювання систем безперервного контролю (моніторингу) ізоляції введень [5] і щоденні вимірювання основних показників роботи трансформатора. П'ята група аналізів проводиться для трансформаторів, у яких за наслідками перших чотирьох груп вимірювань планується проведення капітального ремонту. До цієї групи відноситься визначення ступеня полімеризації паперової ізоляції, прямі вимірювання її влагосодержанія і міцності.

  Мал. 1. Структурна схема вимірювання ЧР і інших електричних розрядів (а) і приклад результатів вимірювання ЧР (б).

  1, 2, 3 – датчики введення, нейтралі, шинки заземлення;

  4 – шина ВН;

  5 – шина заземлення нейтралі;

  6 – обмотка НН;

  7 – обмотка ВН;

  8 – об'єкт контролю (трансформатор);

  9 – вимірювальний пристрій;

  С1 – місткість основної ізоляції;

  C3 (C2) – місткість останніх шарів ізоляції (конденсатора ПІН);

  А – лінійне виведення обмотки ВН;

  Х – виведення нейтралі;

  а і х – висновки обмотки НН.

  Мал. 2. Відносний рівень пресування обмоток (а) і магнітопровода (б) трансформатора ТДЦ 200000/220

  Характеристика роботи

  Реферат

  Кількість сторінок: 10

  Безкоштовна робота

  Закрити

  Силові трансформатори

  Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
  Не заповнені всі поля!
  Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

  Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.