План

1. Особливості соціально-психологічної допомоги ВІЛ/СНІД інфікованим людям. Форми і методи соціальної роботи.

2. Система діяльності соціальних служб в Україні. Організація діяльності консультативних пунктів «Довіра» центрами соціальних служб.

3. Специфіка соціальної роботи з людьми, які мають психічні розлади. Організація надання допомоги.

4. Насильство як соціальна проблема. Організація надання послуг. Приклади діяльності соціальних служб.

1. Особливості соціально-психологічної допомоги ВІЛ/СНІД інфікованим людям. Форми і методи соціальної роботи.

Діагноз "ВІЛ-інфекція" означає присутність в крові вірусу імунодефіциту людини, який може впродовж довгих років не супроводжуватися жодними змінами в стані здоров'я, проте вже саме знання про наявність ВІЛ-інфекції в організмі практично завжди призводить до змін в житті людини. Психологічна допомога ВІЛ інфікованим. ВІЛ-носійство або СНІД впливають на психіку і змінюють психологію ВІЧ-інфікованих людей внаслідок того, що на сьогоднішній день вони є невиліковними, хронічними захворюваннями, протікають важкопередбачувано, протягом багатьох років і в минулому майже завжди супроводжувалися патологічними залежностями - у зв'язку з чим тепер сприймаються суспільством як негативне явище. Соціальна робота - специфічний вид професійної діяльності, надання державного і недержавного сприяння людині з метою забезпечення культурного, соціального і матеріального рівня його життя, надання індивідуальної допомоги людині, сім'ї або групі осіб. Перший етап соціальної роботи починається з розмови з ВІЛ-інфікованим неповнолітнім, або з членами сім'ї про характерзахворювання, необхідності тривалого виснажливого лікування, що вимагає зміни звичного способу життя. Наступний етап соціальної роботи - створення психологічного комфорту для хворого і його родичів з моменту початку лікування. Обговорюється можливість і доцільність інформування про те, що трапилося родичів, друзів, знайомих. Питання психосоціального характеру передбачають вміння спілкуватися з пацієнтом і його сім'єю після повідомлення їм про наявність захворювання. На сьогоднішній день така робота здійснюється медичним персоналом, але вона не завжди ефективна, тому що вимагає використанняпсихологічних методів. Первинної профілактики - попередження розвитку у неповноліття ВІЛ-інфекції, тобто формування уявлень про здоровий спосіб жіізні, активної життєвої позиції по відношенню до свого здоров'я. Первинну профілактику зобов'язані проводити освітні установи в яких навчаються неповнолітні.

Консультування. Це метод соціальної роботи, в ході якого фахівець з соціальної роботи допомагає клієнту вивчити і зрозуміти існуючі проблеми та запропонувати різні варіанти, які можуть бути використані для їх вирішення [16]. Консультування як технологічний спосіб вирішення соціальних завдань - це процедура, використовувана в соціальній роботі, в медичній, юридичній практиці фахівцями різних напрямків з метою орієнтації ВІЛ-інфікованих, а також їх сімей шляхом рад, вказівки на альтернативні форми надання допомоги, у визначенні цілей і забезпечення необхідною інформацією. Соціальна робота в області ВІЛ-інфекції використовує систему заходів постійного психологічного супроводу на всіх етапах роботи з хворими та членами їх сімей. Це вказує на необхідність створення різних груп психологічної підтримки для ВІЛ-інфікованих, в яких передбачені навчання саморегуляції і самопідтримки, організація психологічних тренінгів, організація зустрічей ВІЛ-інфікованих один з одним, а також їх найближче оточення, це дасть можливість поділитися проблемами, обговорити їх разом, обмінятися досвідом їх вирішення. соціальної роботи з ВІЛ-інфікованими неповнолітніми представляє собою діяльність, спрямовану на надання індивідуальної допомоги хворому, сім'ї, найближчого оточення. При цьому використовуються такі її методи як: інформування, консультування, пряма натуральна й фінансова допомога, догляд і обслуговування, патронаж, психологічнапідтримка тощо, орієнтує потребують допомоги на власну активність щодо подолання виниклих проблем і сприяють їм у цьому. Для більш ефективного вирішення цієї соціальної проблеми необхідний комплексний підхід в соціальній роботі.

Характеристика роботи

Контрольна

Кількість сторінок: 8

Безкоштовна робота

Закрити

Соціальна робота 10

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22 та (050) 297–73–76
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.