Письмове додавання трицифрових чисел у випадку кількох доданків. Задачі, що передбачають суму трьох і двох доданків
Тема. Письмове додавання трицифрових чисел у випадку кількох доданків. Задачі, що передбачають суму трьох і двох доданків.
Мета. Узагальнити прийоми письмового додавання трицифрових чисел на випадоккількох доданків. Удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, що включають суми трьох і двох доданків. Закріплювати вміння розв’язувати рівняння. Розвивати мислення, увагу, пам’ять. Формувати пізнавальні інтереси.
Обладнання: таблиці, сюжетні малюнки, картки із завданнями, силуетні картинки, малюнки із зображенням людей професій, пов’язаних з цирком.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
II. Мотивація пізнавальної діяльності.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Скажіть, будь ласка, діти, ви любите цирк?
- Хто із вас хоч раз побував у цирку?
- Чи знаєте ви, де вперше з’явився цирк? /У Римі./
- Що означає слово цирк? /Слово цирк означає «круглий»./
- Сьогодні я запросила артистів цирку до нас на урок.
III. Повідомлення теми і мети уроку.
Очікування учнів.
- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
- Чи справдились ваші очікування, ви скажете в кінці уроку.
IV. Робота над темою уроку.
1.Усний рахунок.
Хоч і дві руки він має,
Шість м’ячів разом спіймає.
Хто це? / Жонглер – французьке слово, означає «жартун».
2. Каліграфічна хвилинка.
Цифра 9, чи дев’ятка,
Наче в цирку акробатка.
Сторчака перевернеться
Зразу в шістку обернеться.
3.Знаходження суми кількох доданків.
Робота у групах. Метод «Мозаїка».
- На арені цирку – акробати. Слово акробат запозичене з французької мови. Це виконавці складних гімнастичних трюків.
- Знайдіть значення виразів, записавши доданки у стовпчик.
154+248+46455+21+115+219
232+315+21131+212+31+524
4.Розв’язування рівнянь.
- Акробатів ще називали «канатохідцями», тобто такими, що ходять по канату. Основне їх завдання – зберегти рівновагу.
- N738, с.110 у підручнику /завдання для двох варіантів/.
5.Фізкультхвилинка.
6.Розв’язування задачі.
- Чи впізнаєте наступного артиста? Коли він заходить у клітку до тигрів, левів, у глядачів під шкірою «мурашки бігають».
- Дресирувальник (приборкувач) – «той, хто керує діями тварин»
- Задача /Метод «Акваріум»/
Загальна маса тигра, лева і ведмедя 840 кг. Маса тигра і лева 490 кг, а маса тигра і ведмедя 620 кг. Знайти масу кожної тварини.
7.Цікаве завдання.
- На арені – фокусник.
- Вставте пропущені цифри
- Фокус – покус починай, цифру швидко відкривай.
8. Робота з геометричним матеріалом.
- Цього артиста з нетерпінням чекають і діти, і навіть дорослі. Здогадались, про кого іде мова? Звичайно, це клоун. Англійським словом клоун ми називаємо артиста, який усіх втішає, веселить. В Україні його називають блазень.
- Від клоуна для вас веселе завдання. /На таблиці – клоун, складений з геометричних фігур.
- З яких геометричних фігур складено клоуна?
- Полічіть всі фігури. /12/
- Полічіть, скільки трикутників. /4/
- У скільки разів трикутників менше, ніж всіх фігур? /У 3 рази./- На скільки квадратів менше, ніж кіл? /На 4./
V. Домашнє завдання.
- С. 110, N 737; с. 111, N741.
VI.Підсумок уроку.
- Чи справдились ваші очікування?
- Що найбільше сподобалось?
- На якому етапі уроку виникли труднощі?