ПЛАН

1. Вступ.

2. Визначення коктейлів.

3. Коктейлі аперитиви

3.1 Безалкоголі аперетиви

3.2 Коктейлі на основі джину

3.3 Коктейлі на основі віскі

3.4 Коктейлі на основі горілки і гірких настоянок

3.5 Коктейлі на основі бренді і коньяку

3.6 Коктейлі на основі вин

4. Коктейлі диджестиви

4.1 Сауер

4.2 Шаруваті

4.3 Коктейлі з вершками

4.4 Типу кордіал

4.5 Типу смеш

4.6 Фліпи

4.7 Фраппе

4.8 Ойстер

4.9 Фрозен

5. Висновок.

6. Список використаної літератури.

ВСТУП

Завданням курсової роби є вивчення характеристик коктейлів.

Об’єктом дослідження є коктейлі аперитиви і диджестиви.

Метою данної роботи являється пошук і ознайомлення з особливостями правильного приготування і подачі коктейлів групи аперитиви і диджестиви, їх відмінності і особливості.

Поглиблене вивчення барної справи, посуду та використовуваного матеріалу при приготуванні коктейлів.

Ознайомлення з історією виникнення коктейлів, походженням, розвитком.

Отримані в результаті виконання курсової роботи дані можуть бути використані студентами та вчителями для створення програми навчального процесу.


2. Визначення коктейлів

Коли і як з'явився перший коктейль, ніхто точно не знає, хоча існують як мінімум дві легенди із цього приводу, одна з яких може виявитися правдою.

Перша легенда, найромантичніша, відноситься до 1770 року. У той далекий час у господаря бару недалеко від Нью-Йорка пропав улюблений півень. І оголосив він, що той, хто знайде пропажу, одружується на його красуні дочці. Через деякий час один армійський офіцер приніс господареві бару його півня, який за час відсутності втратив свій хвіст. Господареві нічого не залишалося робити, як оголосити всім відвідувачам бару про майбутнє весілля. Його дочка, що працювала в закладі отця, від хвилювання почала змішувати різні напої, які тут же почали називати «коктейль» (cock tail) - півнячий хвіст.

Друга легенда розповідає, що перший коктейль виник в Англії. А само слово «коктейль» запозичене з лексикону любителів скачок, що називали не чистопорідних коней, тобто тих, у яких була змішана кров, кличкою «кок тейл» через те, що їх хвости стирчали, як у півнів. Перші рецептури коктейлів, що збереглися до наших днів, відносяться до XIX століття. Це були коктейлі на основі джина, що мав у той час сильний солодкуватий смак, який переважно було заховати в суміші з іншими напоями. Свій справжній розвиток коктейлі придбали в 20-30-х роках нашого сторіччя. У той час виникли ті класичні коктейлі, які ми із задоволенням п'ємо сьогодні. У Парижі в 1921 році з'явилася Bloody Mary (Бладі Мері), а в 1924 - Side Car (Сайд кари). За ними в різних країнах почали виникати все нові і нові змішані напої, які ми знаємо під іменами Gin Fizz (Джін- фіз), Americano (Американо), John Collins (Джон Коллінз), Manhattan (Манхеттен) та інші. .созданію багатьох коктейлів сприяв «сухий закон» в Сполучених Штатах (1919-1933), під час якого люди намагалися заховати смак алкоголю, змішавши декілька різних напоїв. Тоді ж американці їздили на Кубу, де можна було без побоювання пити спиртне, і там ними були придумані такі популярні сьогодні коктейлі, як Daiquiri (Дайкирі) або Cuba Libre (Куба лібре).

Найважливіше, щоб коктейль був смачним. Для цього слідує дуже уважно відноситися до всіх деталей: компонентам, що входять в його склад, їх пропорціям, способу приготування коктейля і так далі.

Коктейль повинен містити не більше 5 інгредієнтів, причому в рахунок йдуть всі додаткові, використовувані в дуже маленьких кількостях, такі як соки, спеції, біттери і так далі Часто коктейлі, що містять багато складових, стають настільки схожими один на одного, що вже неможливо зрозуміти, з чого вони приготовані. Тому все важче і важче створювати нові коктейлі, і клієнти барів всього світу повертаються до витоків, до класики. Необхідно завжди використовувати якісні продукти для приготування коктейлів, фрукти для виготовлення соків повинні відбиратися з особливою ретельністю. Будь-який бармен повинен завжди тримати в пам'яті смаки всіх напоїв і їх сумісність або несумісність один з одним. Тільки в цьому випадку, приклавши трохи таланту, бармен матиме реальні шанси на успіх в приготуванні коктейлів.


3. Коктейлі аперитиви.

Аперитив - це назва напоїв, які подають до столу перед основною трапезою. Роль аперитиву полягає в тому, щоб порушити апетит в очікуванні обіду або вечері, але у жодному випадку не притупити відчуття голоду. Із-за відмінностей в культурі живлення в різних країнах аперитиви існують в різних формах: Класичні аперитиви Найбільш відомі з них: Dry Martini (Драй Мартіні), Side Car (Сайд кари), White Lady (Уайт леді). Сюди ж можна віднести і Kir (Кір). Аперитиви середземноморської Європи Вермути і європейські біттери дуже добре підходять для таких коктейлів, хоча їх можна пити і в чистому вигляді. Вони входять до складу коктейлів: Americano (Американо), Negroni (Негроні) і інших. На півдні Європи надзвичайно популярні біттери, такі як Suze, Picon, Сатрап, а також анісові: Pernod, Ricard, Sambucca, Ouzo.

Свою оригінальну назву аперитив отримав завдяки латинському слову aperīre, що в дослівному перекладі означає «відкривати». Напої аперитиви переслідують одну мету - викликати апетит у гостей перед основним прийомом їжі.

Варто відзначити, що до аперитиву відносяться напої, які в силу свого хімічного складу і властивостей сприяють поліпшенню травлення, а також провокують слиновиділення і збуджують здоровий апетит. В даний час існує багато видів аперитивів, які користуються заслуженою популярністю і попитом в загальносвітовій кулінарної традиції. Всі види аперитивів можна поділити на дві основні групи - алкогольні та безалкогольні напої.

Найбільш часто використовуваними як аперитив алкогольними напоями можна вважати пиво, херес, ракію, вермут, а також кампарі, узо і Бехеровку. Найвідомішими безалкогольними аперитивами вважаються мінеральна або охолоджена вода, а також фруктовий сік. Варто відзначити, що не будь-який сік можна вважати аперитивом. Найкраще на травлення впливає виноградний, томатний, лимонний, гранатовий, грейпфрутовий, березовий і апельсиновий соки.

Подача коктейлів-аперитивів залежить від пори року і клімату: чим південніше, тим м’якше і ніжніше повинен бути коктейль-аперитив, чим північніше - тим міцніше і насиченішим. Але в будь-якому місці і в будь-яку погоду вживання і натуральних і змішаних аперитивів НЕ повинно перевищувати 100 мл за один раз.

У барменській справі аперитиви підрозділяють на групи залежно від складу напою. Виділяють аперитиви змішані, одинарні, а також комбіновані. До одинарних аперитивів відносяться напої, які представлені одним видом алкоголю, наприклад вермут або безалкогольними напоями: водою, соком і так далі.

До складу змішаного аперитиву входять кілька видів напоїв. Причому змішаний аперитив - це ні що інше як коктейль з алкогольних і безалкогольних напоїв. Комбінований аперитив - це асорті з декількох видів напоїв, які подають гостям перед трапезою наприклад води, соків, а також вина.

Розрізняють:

безалкогольні аперитиви (соки, морси, мінеральна вода);

коктейлі на основі джину;

коктейлі на основі віскі;

коктейлі на основі горілки і гірких настоянок;

коктейлі на основі бренді і коньяку;

коктейлі на основі вин.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 23

Безкоштовна робота

Закрити

Характеристика аперитивів і диджестивів

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.