Зміст

I. Рецензія

II. Вступ

III. Організація робочого місця

IV. Охорона праці при роботі

V. Основна частина

VI. Опис пояснювальної записки

VII. Список використаної літератури

Вступ

Солодкі страви подають наприкінці обіду або вечері на десерт, тому їх ще називають десертними стравами, інколи їх включають у меню сніданку.

За складом і способом приготування солодкі страви класифікують на натуральні плоди; узвари й сиропи; солодкі страви з речовинами, здатними утворювати драглі; гарячі солодкі страви.

За температурою подавання всі страви цієї групи поділяють на гарячі (55°С) й холодні (10-14 °С). Проте цей поділ умовний, оскільки багато страв подають як гарячими, так і холодними (налисники з варенням, печені яблука, бабки).

Харчова цінність солодких страв залежить від харчової цінності продуктів, що входять до їх складу. В сучасній українській кухні для приготування солодких страв використовують свіжі, сушені й консервовані плоди і ягоди, фруктово-ягідні сиропи, соки, екстракти, які містять різні мінеральні речовини, вітаміни, вуглеводи, ефірні олії, харчові кислоти і барвники. До складу деяких солодких страв входять молочні продукти – молоко, вершки, сметана, вершкове масло, сир, а також яйця, крупи, багаті на білки й жири, і мають високу калорійність. Ароматичними і смаковими речовинами солодких страв є ванілін, кориця, цедра цитрусових, лимонна кислота, кава, какао, вино, родзинки, горіхи тощо.

Страви мають солодкий смак завдяки вмісту різних цукрів: цукрози, глюкози, фруктози


Організація робочого місця

Обладнання - столи, ванни, прилад для нарізування фруктів, ножі й інші пристосування, а також ваги для дозування страв., жарові шафи, електроплити

кухонний промаркований посуд -каструлі, сотейники, листи, форми,

інвентар -умівки, черпаки, вінчики, дерев'яні копистки, сітчасті ковші, друшляки, решета, сита, сітки-вставки та ін..

посуд для відпоску

Не слід використовувати алюмінієвий посуд та інвентар, оскільки від цього змінюється колір солодких страв і з'являється присмак металу.

Підготовка до роботи та організація:

– вимити стіл та інструмент гарячою водою;перед початком роботи руки вимити милом і сполоснути 0,2 – відсотковим розчином хлорного вапна;обробну дошку розташувати перед собою на відстані 5 – 6см від краю стола.

Плоди обробляють на робочому місці, де встановлюють виробничий стіл і застосовують посуд для сировини, відходів і напівфабрикатів, а також інвентар – виїмки для видалення насіннєвого гнізда, пристрій для нарізування плодів на часточки, малий ніж кухарської трійки, карбувальні ножі, ножі з коротким лезом.

Охорона праці при роботі

Перед початком роботи:

1.одягнути спецодяг волосся прибрати під головний убір, рукавички та взути зручне взуття.( взуття повинне бути без платформи, закрите як і переду так і в заду )

2. Привести в порядок робоче місце

3.Оглянути інвентар і переконатися в його справності.

4.При огляді обладнання перевірте:

a)надійність кріплення машин

b)наявність і справність заземлення

c)справність пуско регулюючого пристроя

5.ремонт машини тільки можуть проводити кваліфіковані робітники

Під час роботи:

1.Не використовувати не справні прилади

2.Усі працюючі пристрої і машини в не робочий час повинні бути вимкнені від електромережі в положенні «вимкнено»

3.Не використовувати електроплити без заземлення

4.Не використовувати несправний посуд чи інвентар

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 18

Безкоштовна робота

Закрити

Технологія приготування мусів, самбук, кремів

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.